Periyodik Bakım Hizmetleri

Periyodik Bakım Hizmetleri

Araçlar, belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakım sayesinde hasar gören araç aksamları iyileştirilir, sağlıklı aksamların ise hasar görmesi önlenmiş olur. İşte bu amaçla gerçekleştirilen detayları bünyesinde bulunduran bakıma, periyodik bakım adı verilir.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Araç sağlığının iyileştirilmesini sağlayan ve bu sayede olası kaza ve kayıpların önüne geçen oto periyodik bakım hizmeti, aşağıda verilen detayları bünyesinde barındırır;
 
Oto Motor Yağı Değişimi
Periyodik bakım dendiği zaman akla ilk olarak motor yağı değişimi gelir. Çünkü araç mekanik parçalarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan en temel unsurun motor yağı olduğu bilinir. Bu sebeple otomobil periyodik bakım hizmeti kapsamında, motor yağı bakımı ve değişimi büyük öneme sahiptir.
 
Yağ Filtresi Değişimi
Otomobil yağının beklenen performansı gösterebilmesi için yağ filtresinin de sağlık standartlarını karşılaması gerekir. Çünkü yağın temiz kalmasını, birtakım  katı cisimlerden ve kirden arınmasını sağlayan aksam, yağ filtresidir. Bu filtresinin beklenen performansı gösterememesi ise araç açısından risklidir.
 
Polen Filtresi Değişimi
Araçlar için klima olmazsa olmazdır. Yaz mevsimlerinde serinlemeyi, kış mevsimlerinde ise ısınmayı sağlayan bu aksamın da sağlıklı çalışabilmek açısından karşılayabilmesi gereken birtakım standartlar vardır. Söz konusu standartların karşılanabilmesi için ise polen filtresi değişimi yapılmalıdır. 
 
Yakıt Filtresi Değişimi
Araç için en iyi, en pahalı ve en temiz yakıtın kullanılıyor olması dahil aracın tam performans çalışması için yeterli değildir. Oto periyodik bakım hizmeti kapsamında yakıt filtresi değişimi yapılıyor olmasının temel nedeni budur. Çünkü yakıt içerisinde istenmeyen birtakım maddeler mevcuttur. Bu maddelerin filtreye takılmadan araç içerisine girmesi ise risklidir.
 
Lastik Bakımı
Otomobil periyodik bakım hizmeti kapsamında bir diğer önemli hizmet, lastik bakımıdır. Lastik bakımının hem fiziksel lastik yapısı açısından hem de rot balans ayarı açısından gerçekleştirildiğini söylemek mümkündür. Çünkü lastiğin aşınmasının araç ve araç sahibi açısından riskli olması gibi, aracın sağa ya da sola çekmesi de aynı seviyede risklidir. Güvenli bir sürüş deneyimi, sağlıklı bir ulaşım imkanı elde etmek için ise Elmas Otomotiv’e gelerek periyodik araç bakımı talebinde bulunmak yeterlidir. Kağıthane periyodik bakım işlemleriniz için oto ve araç periyordik bakım işlemleriniz için anında randevu alarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Periyodik bakımlarınızı yaptırıken oto kaporta boya işlemlerinizide yaptırabilirsiniz.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Tamiri

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git

Otomatik Şanzımancı

Uzun süredir sektör içerisinde hizmet sağlayan otomatik şanzımancı otomatik şanzıman tamiri ve bakımı konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Otomatik şanzıman tamiri yapan sayılı işletme içerisinde yer almaktayız.

Rehbere git
Otomatik Şanzımancı
Lastik neden parçalanır?

Lastik neden parçalanır?

Lastik parçalanması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genel anlamda, fabrika verilerinin vermiş olduğu basınçtan daha düşük bir basınç söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sonucunda lastikte yarılmalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Rehbere git

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Araçlarda belirli aralıklarla standart olarak yapılması gereken bakım periyotları oluşturulmuştur. Her marka aracın bakım periyotları birbirinden farklıdır. Ancak aracın marka modeli ne olursa olsun düzenli aralıklarla bakıma girmesi gerekmektedir. Araçların ilk bakımları genel anlamda ilk 15.000 km veya 20.000 km bir kendini göstermektedir.

Rehbere git
Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?