Oto Kaporta / Boya
Oto Kaporta / Boya

Oto Kaporta / Boya

Oto kaporta, aracın motor kısmını bütünüyle kaplayan araç parçasıdır. Her hangi kaza veya darbe anında genel anlamda kaporta etkilenmektedir.

Kaportanın etkilendiği durumlarda oto bakım servisi kaporta boyası yapmaktadır.  Atılan bu boyalar ile araç eski haline getirilmektedir. Servis içerisinde kaporta işlemlerinin sağlandığı bir bölüm vardır. Bu bölümde;
 
Kaporta değişim
Kaporta boya
Kaporta onarım
 
Hizmetleri sağlanmaktadır. Bu hizmetler sayesinde aracın hasarlı ve değişmesi gereken bölümlerin onarımı sağlanmaktadır. 

Macun Boya Nedir?

Araç birçok sebebe bağlı olarak darbe veya kazaya maruz kalmaktadır. Bu darbeler sonucu araçta hasarlar oluşmaktadır. Bu hasarların kapatılması için macun boya kullanılmaktadır. Macun boya ile aracın hasarlı bölümü doldurulmakta ve daha düzgün bir görüntüye kavuşması sağlanmaktadır. 
 
Macun işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Ustasına yaptırılmayan boya işlemleri aracın diğer bölümü ile uyumunun kaybolmasına sebep olmaktadır. Bu anlamda araca düzgün bir şekilde macun boya atılması gerekmektedir.  Macun boya ile doldurulan hasarlı kısmın aracın diğer bölümleriyle uyumlu bir renkte olması sağlanmaktadır. Bu işlemlerde sorunların çıkmaması için macun boya işleminin servis üzerinden alınması gerekmektedir.  Kağıthane oto kaporta boya servisi olarak sizlere en kaliteli sonuçları sunmaktayız.
 

Kaporta Boya Süresi

Kaporta boyası aracın hasar kısmına göre değişiklik göstermektedir. Her aracın boyanacak bölümü birbiriyle aynı değildir. Aracın boyanmasının yanında düzgün bir şekilde kurutulma işleminin yapılması gerekir. Buda önemli adımlardan biridir. Bu anlamda araca atılacak boyanın kuruma işlemleri de düşünüldüğü zaman 1 ila 2 günü bulmaktadır. 
 
Bu süreler her araçta aynı olmayabilir. Aracın hasarı ve boyanacak bölgenin boyutu da dikkate alındığında bu sürelerde uzamalar meydana gelebilmektedir. Bu anlamda kaporta boya ile ilgili net bilgi servis üzerinden alınmalıdır. 
 

Kaporta Boya Fiyatları

Kaporta boya fiyatları hasara göre değişmektedir.  Aracın komple kaportasının boyanması ile azıcık bir bölümünün boyanmasıyla verilecek fiyatın bir olması beklenilecek bir durum değildir. Bu anlamda servisin boyanacak bölümü görmesi, macun işlemleri yapılacaksa bunların belirlenmesi gerekir. Bu işlemler belirlendikten sonra ne bir fiyat verilmektedir. Kaporta boya ve macun işlemleri ile alakalı ayrıntılı bilgi servis üzerinden verilmektedir. 

İlgili Konular

Maslak Oto Sanayi

Maslak Oto Sanayi

Birçok oto servis hizmetini içerisinde bulabileceğiniz Maslak oto sanayi gittikçe gelişmeye devam etmektedir. Son teknoloji cihazlar konusunda da son derece donanımlı olan işletmeler Maslak oto sanayi bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Tamiri
Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Araçlarda belirli aralıklarla standart olarak yapılması gereken bakım periyotları oluşturulmuştur. Her marka aracın bakım periyotları birbirinden farklıdır. Ancak aracın marka modeli ne olursa olsun düzenli aralıklarla bakıma girmesi gerekmektedir. Araçların ilk bakımları genel anlamda ilk 15.000 km veya 20.000 km bir kendini göstermektedir.

Rehbere git

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git
Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?