Oto Güvenlik Sistemleri
Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Güvenlik Sistemleri

Oto güvenlik sistemleri araçların güvenli bir şekilde park yapması veya darbelerden korunması amacıyla sunulan hizmetlerden biridir.

Bu hizmetler, her araçta olmadığı gibi servis üzerinden de alınabilmektedir. Bu işlemler sayesinde aracın güvenli bir şekilde yolculuk yapması sağlanmaktadır. 

Araç Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Araçta pek çok güvenlik sistemi vardır. Bunlar;
 
ABS
ESP
TCS
EBD
Yorgun tespit sistemi
Park sensörü
Şerit takip Sistemi
Şehir içi fren desteği
 
Bu sistemler yeni teknoloji araçlarda toplu olarak sunulmaktadır. Bu sistemlerin olmadığı araçlar, hangi sistemlerin araca takılabileceği veya sistemin çalışma durumları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi servis üzerinden almaktadır. 

Oto Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Araç sahibi, otomobili kilitlediği andan itibaren oto alarm sistemi devreye girer. Bu sistem sayesinde aracın güvenliğini sağlanmış olur. Sistemin içerisinde bulunan bağlantılar sayesinde kapının açılması veya bir darbenin algılanması sonucunda alarm güçlü bir sesle uyarı vermektedir. Bu uyarı sayesinde araç sahibi durumu kontrol etmektedir. Alarm sistemlerinin çalışmaması gibi bir durum söz konusu ise araç, servise götürülmelidir. Alarm sistemi bağlantılardan kaynaklı veya başka sebeplerden ötürü çalışmasını yitirebilir. Servis kısa bir süre içinde alarm sistemlerinin bakım ve onarımı sağlamaktadır. 

Araba Alarm Sistemi Nasıl Etkisiz Hale Getirilir?

Arabada bulunan alarm sistemlerinin etkisiz hale getirilmesi zor bir işlem değildir. Araçta bulunan kumandanın her hangi bir tuşuna bir kez basmak gerekir.  İşlemden sonra merkezi kilitler açılmaktadır. Açılma sonrası 2 defa siren sesi duyulacaktır. Sesin çıkmasından sonra sinyal lambaları iki defa yanıp sönecektir. Bu işlem sonrasında alarm etkisiz hale gelecektir. İşlemi yapamayan araç sahipleri servis üzerinden bu işlemi yaptırabilir. 

Araç Kamerası Araç Kapalıyken Çalışır Mı?

Araç kamera sistemleri yeni sistemli her araçta sunulan özelliklerden biridir. Araç kamera 360 derece olarak da bilinen bir özelliktir. Bu özellik, araç kapalı halde olduğu zamanlarda bile kayıt yapmaya devam etmektedir. Her hangi bir darbe veya kaza ile kamera da oluşan bozukluk sebebiyle kayıt yapılamayabilir. Bu gibi durumlarda araç servise götürülmeli ve gerekli bakımlarının yapılması gerekmektedir. 

İlgili Konular

Otomatik Şanzımancı

Otomatik Şanzımancı

Uzun süredir sektör içerisinde hizmet sağlayan otomatik şanzımancı otomatik şanzıman tamiri ve bakımı konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Otomatik şanzıman tamiri yapan sayılı işletme içerisinde yer almaktayız.

Rehbere git

Lastik neden parçalanır?

Lastik parçalanması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genel anlamda, fabrika verilerinin vermiş olduğu basınçtan daha düşük bir basınç söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sonucunda lastikte yarılmalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Rehbere git
Lastik neden parçalanır?
Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Araçlarda belirli aralıklarla standart olarak yapılması gereken bakım periyotları oluşturulmuştur. Her marka aracın bakım periyotları birbirinden farklıdır. Ancak aracın marka modeli ne olursa olsun düzenli aralıklarla bakıma girmesi gerekmektedir. Araçların ilk bakımları genel anlamda ilk 15.000 km veya 20.000 km bir kendini göstermektedir.

Rehbere git

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git
Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?