Oto Fren Onarım
Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Fren Onarım

Fren aracın en önemli bölümlerin biridir. Bu nedenle düzenli aralıklarla araca fren bakım ve onarım işlemleri yapılmalıdır.

Fren bakım ve onarım sırasında fren balatalarının ve fren parçalarının kontrol edilmesi gerekir. Fren de oluşan her hangi bir ufak hasar bile büyük kazaları beraberinde getirebilmektedir. Bu anlamda dikkat edilmeli ve düzenli olarak kontrolünün sağlanması gerekir. Araçta oluşmuş fren sorunlarında ertelenme yapılmadan servise gidilmesi gerekir. 

Fren Balatası Isınması Nedir?

Fren balatası, frenin çalışması için gerekli parçalardan biridir. Bu parçayı hemen her firma üretmektedir. Üretime çıkmış balatalarda önemli olan kaliteli ve orijinal parçanın seçilmesidir. Kalitesiz takılan parçalar, aracın hasarı tekrarlamasına sebep olmaktadır.
 
Fren balatası, yoğun araç kullanımlarında aşırı derecede ısınmalara maruz kalmaktadır. Bu ısınmalar, beraberinde disklerin ısınmasına da sebep olmaktadır. Aşırı derecede ısınan diskler zaman içerisinde eğilmeye ve işlevini kaybetmeye başlamaktadır. Bu durum ise frenin çalışmamasına sebep olmaktadır. Bu anlamda frende oluşmuş her hangi bir durumda servise başvurulması gerekir. Hasar gören ve bozulmuş bir fren ile yolculuk yapmak hem araç sahibinin hem de diğer yolcuların güvenliğini tehlikeye düşürecektir.  Kağıthane oto, araç fren onarım, tamir ve bakım servisi olarak sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız.
 

Fren Bakım Süresi

Fren bakımların genel anlamda 6 ay ile 1 yıl içinde yapılması gerekir. Uzun sürelerde fren bakımının yapılmaması olumsuz durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Düzenli olarak periyodik bakımların yapılması aracın uzun ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına sebep olmaktadır. Her aracın bir kullanım sıklığı ve şekli vardır. Bunlar dikkate alındığında araçlar düzenli olarak bakıma sokulmalıdır. Frenin bakım ve onarımının sağlanması için frenin bozulmasını beklemek doğru değildir. 
 
Düzenli olarak bakım yapılan bir araçta her hangi bir şekilde sürpriz bir bozulma veya hasar meydana gelmeyecektir. Aracın her bölümü bu anlamda düzenli olarak kontrol edilerek gerektiği durumlarda servise götürülmesi gerekir. 
 

Fren Diskleri Temizleme Sıklığı

Fren sisteminde oluşan hasarlar frenin yapısını bozmaktadır. Fren disklerinin değişimi genel anlamda aracın 80.000 ila 100.000 km arası yapılması gerekmektedir. Bu km doldurmayan araçlar ise yıl içerisinde bir kere de olsa mutlaka fren sistemine bakım ve onarım yaptırmalıdır. 

İlgili Konular

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git

Otomatik Şanzımancı

Uzun süredir sektör içerisinde hizmet sağlayan otomatik şanzımancı otomatik şanzıman tamiri ve bakımı konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Otomatik şanzıman tamiri yapan sayılı işletme içerisinde yer almaktayız.

Rehbere git
Otomatik Şanzımancı
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Araçta bulunan her aksan mekanik sistem ile çalışmaktadır. Bu sistemlerin düzgün bir şekilde çalışması için yağa ihtiyaç vardır. Şanzıman yağı da bunlardan biridir. Şanzıman yağı eksildikçe aracın şanzımanından ses gelmesi, vuruntu sorunu ve vites değişikliği sırasında zorlanmalar meydana gelmektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Tamiri