Oto Fren Onarım
Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Fren Onarım

Fren aracın en önemli bölümlerin biridir. Bu nedenle düzenli aralıklarla araca fren bakım ve onarım işlemleri yapılmalıdır.

Fren bakım ve onarım sırasında fren balatalarının ve fren parçalarının kontrol edilmesi gerekir. Fren de oluşan her hangi bir ufak hasar bile büyük kazaları beraberinde getirebilmektedir. Bu anlamda dikkat edilmeli ve düzenli olarak kontrolünün sağlanması gerekir. Araçta oluşmuş fren sorunlarında ertelenme yapılmadan servise gidilmesi gerekir. 

Fren Balatası Isınması Nedir?

Fren balatası, frenin çalışması için gerekli parçalardan biridir. Bu parçayı hemen her firma üretmektedir. Üretime çıkmış balatalarda önemli olan kaliteli ve orijinal parçanın seçilmesidir. Kalitesiz takılan parçalar, aracın hasarı tekrarlamasına sebep olmaktadır.
 
Fren balatası, yoğun araç kullanımlarında aşırı derecede ısınmalara maruz kalmaktadır. Bu ısınmalar, beraberinde disklerin ısınmasına da sebep olmaktadır. Aşırı derecede ısınan diskler zaman içerisinde eğilmeye ve işlevini kaybetmeye başlamaktadır. Bu durum ise frenin çalışmamasına sebep olmaktadır. Bu anlamda frende oluşmuş her hangi bir durumda servise başvurulması gerekir. Hasar gören ve bozulmuş bir fren ile yolculuk yapmak hem araç sahibinin hem de diğer yolcuların güvenliğini tehlikeye düşürecektir.  Kağıthane oto, araç fren onarım, tamir ve bakım servisi olarak sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız.
 

Fren Bakım Süresi

Fren bakımların genel anlamda 6 ay ile 1 yıl içinde yapılması gerekir. Uzun sürelerde fren bakımının yapılmaması olumsuz durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Düzenli olarak periyodik bakımların yapılması aracın uzun ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına sebep olmaktadır. Her aracın bir kullanım sıklığı ve şekli vardır. Bunlar dikkate alındığında araçlar düzenli olarak bakıma sokulmalıdır. Frenin bakım ve onarımının sağlanması için frenin bozulmasını beklemek doğru değildir. 
 
Düzenli olarak bakım yapılan bir araçta her hangi bir şekilde sürpriz bir bozulma veya hasar meydana gelmeyecektir. Aracın her bölümü bu anlamda düzenli olarak kontrol edilerek gerektiği durumlarda servise götürülmesi gerekir. 
 

Fren Diskleri Temizleme Sıklığı

Fren sisteminde oluşan hasarlar frenin yapısını bozmaktadır. Fren disklerinin değişimi genel anlamda aracın 80.000 ila 100.000 km arası yapılması gerekmektedir. Bu km doldurmayan araçlar ise yıl içerisinde bir kere de olsa mutlaka fren sistemine bakım ve onarım yaptırmalıdır. 

İlgili Konular

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli sürüş, araç sahibinin ve diğer yolcuların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde kaza oranları günden güne artış göstermektedir.

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Araçta bulunan her aksan mekanik sistem ile çalışmaktadır. Bu sistemlerin düzgün bir şekilde çalışması için yağa ihtiyaç vardır. Şanzıman yağı da bunlardan biridir. Şanzıman yağı eksildikçe aracın şanzımanından ses gelmesi, vuruntu sorunu ve vites değişikliği sırasında zorlanmalar meydana gelmektedir.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur
Maslak Oto Sanayi

Maslak Oto Sanayi

Birçok oto servis hizmetini içerisinde bulabileceğiniz Maslak oto sanayi gittikçe gelişmeye devam etmektedir. Son teknoloji cihazlar konusunda da son derece donanımlı olan işletmeler Maslak oto sanayi bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Tamiri