Oto Elektronik Arıza Tespiti

Oto Elektronik Arıza Tespiti

Elektrik aracın çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Aracın her sistemi elektrik sistemi ile doğru orantılı olarak çalışmaktadır. Oto elektrik arızaları araçların başına gelen sorunlardan biridir.

Bu sorun genel olarak aracın her bölümünü etkilemektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi ve düzenli kontrollerinin yapılması gereken bir bölümdür. Araç bakım hizmetleri sayesinde oto elektrik arıza tespiti bilgisayarlı cihazlar sayesinde gerçekleştirilmektedir.  Bu hizmet sayesinde en doğru ve ayrıntılı bakım yapılmasına olanak tanınmaktadır. 
 
Son teknoloji sistemler ile servis yetkilileri kısa bir zaman diliminde elektrik arızasının tespitini sağlamaktadır. Araca yapılan bakımlar sayesinde araçta oluşan veya oluşmaya başlayan en ufak sorunların tespiti yapılmaktadır. Bu anlamda periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın sağlığı ve uzun kullanım süresi açısından gereklidir. 
 

Elektronik Sistem ve Arıza Tespiti

Elektrik aracın çalışması için gereklidir. Çünkü aracın her bölümü elektrik sistemine bağlı olarak çalışmaktadır. Mekanik sistemlerin düzenli olarak çalışması için elektrik arızasının oluşmaması gerekir. Her hangi bir sorun karşısında elektrik aracın tüm devrini etkilemektedir. 
 
Elektronik sistem ile arıza tespitinin yapılması en ufak sorunların bile belirlenmesi açısından servise kolaylık sağlamaktadır. Bu yeni teknoloji arıza tespitler sayesinde araçta elektrik kesilmesi, elektrik kaçağı gibi sorunun ne olduğunu kolay bir şekilde bulunmaktadır. Araçta meydana gelen her hangi bir elektrik sorunu karşısında en yakın oto elektrik servisine başvurulmalıdır. Araç sahibi kendi kafasına göre bir kontrol ve bakım yapmamalıdır. 
 

Seyir Halinde Elektrik Kesmesi

Seyir halindeyken araçta aniden elektrik kesilmesi gibi bir durum yaşanması normaldir. Ve bu durumun pek çok sebebi olabilir. Genel anlamda elektrik kesilmesi akünün ömrünün dolması veya işlevini yerine getirememesinden kaynaklı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Akü kablolarında yaşanan sorunlar da elektrik kesintisini beraberinde getirmektedir. Araçta meydana gelen elektrik kesilmesi durumu karşısında Kağıthane oto elektronik arıza tespiti cihazı ile kontrol sağlanarak hasarın ne olduğu tespit edilmektedir. Bu cihaz sayesinde sorunun hangi aksanda olduğu belirlenerek ona göre bir onarım hizmeti sağlanmaktadır. Böyle bir durum karşısında sakin olunmalı ve araç uygun bir yere çekilmelidir. Araç sahibi panik olmamalı ve aracın hâkimiyetini kaybedecek bir hareket yapmamalıdır. 

İlgili Konular

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Araçlarda belirli aralıklarla standart olarak yapılması gereken bakım periyotları oluşturulmuştur. Her marka aracın bakım periyotları birbirinden farklıdır. Ancak aracın marka modeli ne olursa olsun düzenli aralıklarla bakıma girmesi gerekmektedir. Araçların ilk bakımları genel anlamda ilk 15.000 km veya 20.000 km bir kendini göstermektedir.

Rehbere git

Maslak Oto Sanayi

Birçok oto servis hizmetini içerisinde bulabileceğiniz Maslak oto sanayi gittikçe gelişmeye devam etmektedir. Son teknoloji cihazlar konusunda da son derece donanımlı olan işletmeler Maslak oto sanayi bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Rehbere git
Maslak Oto Sanayi
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Araçta bulunan her aksan mekanik sistem ile çalışmaktadır. Bu sistemlerin düzgün bir şekilde çalışması için yağa ihtiyaç vardır. Şanzıman yağı da bunlardan biridir. Şanzıman yağı eksildikçe aracın şanzımanından ses gelmesi, vuruntu sorunu ve vites değişikliği sırasında zorlanmalar meydana gelmektedir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli sürüş, araç sahibinin ve diğer yolcuların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde kaza oranları günden güne artış göstermektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?