Oto Elektronik Arıza Tespiti

Oto Elektronik Arıza Tespiti

Elektrik aracın çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Aracın her sistemi elektrik sistemi ile doğru orantılı olarak çalışmaktadır. Oto elektrik arızaları araçların başına gelen sorunlardan biridir.

Bu sorun genel olarak aracın her bölümünü etkilemektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi ve düzenli kontrollerinin yapılması gereken bir bölümdür. Araç bakım hizmetleri sayesinde oto elektrik arıza tespiti bilgisayarlı cihazlar sayesinde gerçekleştirilmektedir.  Bu hizmet sayesinde en doğru ve ayrıntılı bakım yapılmasına olanak tanınmaktadır. 
 
Son teknoloji sistemler ile servis yetkilileri kısa bir zaman diliminde elektrik arızasının tespitini sağlamaktadır. Araca yapılan bakımlar sayesinde araçta oluşan veya oluşmaya başlayan en ufak sorunların tespiti yapılmaktadır. Bu anlamda periyodik bakımların düzenli olarak yapılması aracın sağlığı ve uzun kullanım süresi açısından gereklidir. 
 

Elektronik Sistem ve Arıza Tespiti

Elektrik aracın çalışması için gereklidir. Çünkü aracın her bölümü elektrik sistemine bağlı olarak çalışmaktadır. Mekanik sistemlerin düzenli olarak çalışması için elektrik arızasının oluşmaması gerekir. Her hangi bir sorun karşısında elektrik aracın tüm devrini etkilemektedir. 
 
Elektronik sistem ile arıza tespitinin yapılması en ufak sorunların bile belirlenmesi açısından servise kolaylık sağlamaktadır. Bu yeni teknoloji arıza tespitler sayesinde araçta elektrik kesilmesi, elektrik kaçağı gibi sorunun ne olduğunu kolay bir şekilde bulunmaktadır. Araçta meydana gelen her hangi bir elektrik sorunu karşısında en yakın oto elektrik servisine başvurulmalıdır. Araç sahibi kendi kafasına göre bir kontrol ve bakım yapmamalıdır. 
 

Seyir Halinde Elektrik Kesmesi

Seyir halindeyken araçta aniden elektrik kesilmesi gibi bir durum yaşanması normaldir. Ve bu durumun pek çok sebebi olabilir. Genel anlamda elektrik kesilmesi akünün ömrünün dolması veya işlevini yerine getirememesinden kaynaklı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Akü kablolarında yaşanan sorunlar da elektrik kesintisini beraberinde getirmektedir. Araçta meydana gelen elektrik kesilmesi durumu karşısında Kağıthane oto elektronik arıza tespiti cihazı ile kontrol sağlanarak hasarın ne olduğu tespit edilmektedir. Bu cihaz sayesinde sorunun hangi aksanda olduğu belirlenerek ona göre bir onarım hizmeti sağlanmaktadır. Böyle bir durum karşısında sakin olunmalı ve araç uygun bir yere çekilmelidir. Araç sahibi panik olmamalı ve aracın hâkimiyetini kaybedecek bir hareket yapmamalıdır. 

İlgili Konular

Otomatik Şanzımancı

Otomatik Şanzımancı

Uzun süredir sektör içerisinde hizmet sağlayan otomatik şanzımancı otomatik şanzıman tamiri ve bakımı konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Otomatik şanzıman tamiri yapan sayılı işletme içerisinde yer almaktayız.

Rehbere git

Maslak Oto Sanayi

Birçok oto servis hizmetini içerisinde bulabileceğiniz Maslak oto sanayi gittikçe gelişmeye devam etmektedir. Son teknoloji cihazlar konusunda da son derece donanımlı olan işletmeler Maslak oto sanayi bölgesi içerisinde yer almaktadır.

Rehbere git
Maslak Oto Sanayi
Kusurlu Amortisör Tamiri

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git

Lastik neden parçalanır?

Lastik parçalanması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genel anlamda, fabrika verilerinin vermiş olduğu basınçtan daha düşük bir basınç söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sonucunda lastikte yarılmalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Rehbere git
Lastik neden parçalanır?