Oto Elektrik

Oto Elektrik

Oto elektrik, araçların dijital ve sürüş donanımlarını oluşturan elektriksel sistemlerin tümüne verilen isimdir. Oto elektrik firmaları ise bu araçlarda yaşanan arızaları tespit edip gideren ya da periyodik bakımlar yaparak ileride yaşanması muhtemel elektriksel arızaların önüne geçen yerlerdir.

Oto elektrik servislerinin araç üzerindeki sorumlulukları hayli geniştir. Bu sorumlulukları birkaç başlık altında toplamak mümkün.
 
İç aydınlatma sistemleri
Dış aydınlatma sistemleri
Ses sistemleri
Görsel sistemler
Genel elektrik tesisatı
 
Araç içerisindeki en karmaşık yapıyı oluşturan sistem olarak araç elektrik sistemini göstermek mümkün. Bu sebeple otomobillerin uzman servislere emanet edilmesi hem aracın uzun vadede iyiliği hem de sürücülerin güvenliği için oldukça önemlidir. Elmas Firması oto elektrik konusunda ileri derecede teknolojik çözümlemelere sahiptir. Ayrıca alanında deneyimli teknisyenleri bünyesinde barındırır.
 

Oto Elektrik Sistemi Nedir?

Dünya genelinde gelişen teknolojik hamleler birçok sektörün gelişmesinde büyük rol oynadı. Özellikle otomotiv sektörü yenilenen bu gelişmelerden en çok etkilenen sektörlerden birisi oldu.Bu gelişimler bölgesel olarak incelendiğinde oto elektrik sistemini işaret etmek mümkün.

Araç elektrik tesisatları gelişerek sürüş konforumuzu ve güvenliğimizi arttırdı. Ancak aynı zamanda da bu sistemler araçların yapısını iyiden iyiye karmaşık bir hale getirdi. Tüm bu sorunsallar sürücülerde uzman bir servis ihtiyacını doğurdu. Tamda bu noktada “Elmas” firması oto elektrik sistemleri konusunda sektörünün en yetkin hizmet anlayışına sahiptir.
Kağıthane araç elektrik sistemleri iki farklı alana ayrılır. Biri iç elektrik sistemleri iken diğeri de dış elektrik sistemleridir. İç elektrik sistemleri ses, aydınlatma, göstergeler, kamera gibi unsurlardan oluşur. Dış aydınlatma sistemlerini ise far, stop lambası, sis farı gibi bileşenler oluşturur.
 

Araçta Elektrik Arızası nasıl Anlaşılır?

Araç sahiplerinin en sık yaşadığı sorunlardan birisi de, yaşanan arızanın tespit edilebilme işlemidir. Günümüz otomobil modellerinde araç göstergelerinde arıza lambaları kullanılsa da birçok arızanın bu göstergelerde karşılığı yoktur. Bu da haliyle sürücüleri hatalı işlemlere yöneltebilir. Oto elektrik arızasının belirlenmesinde en doğru uygulama, en yakın bir oto onarım servisine gitmek olacaktır. Burada aracınız cihazlara bağlanarak sorunlar direkt kaynağından tespit edilebilmektedir.

İlgili Konular

Lastik neden parçalanır?

Lastik neden parçalanır?

Lastik parçalanması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genel anlamda, fabrika verilerinin vermiş olduğu basınçtan daha düşük bir basınç söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sonucunda lastikte yarılmalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Rehbere git

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git
Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?
Kış lastiği gerekli midir?

Kış lastiği gerekli midir?

Araçlar, zorlayıcı kış şartlarında oldukça yorulmaktadır. Bu yorgunluk özellikle lastiklerde kendini göstermektedir. Kışın olumsuz şartlarından etkilenmemek için araçlara kış lastiği takılmalıdır. Kış lastiği, bu anlamda çok önemlidir.

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Araçta bulunan her aksan mekanik sistem ile çalışmaktadır. Bu sistemlerin düzgün bir şekilde çalışması için yağa ihtiyaç vardır. Şanzıman yağı da bunlardan biridir. Şanzıman yağı eksildikçe aracın şanzımanından ses gelmesi, vuruntu sorunu ve vites değişikliği sırasında zorlanmalar meydana gelmektedir.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur