Motor Bilgisayarlı Arıza Tespit

Motor Bilgisayarlı Arıza Tespit

Yeni teknoloji sistemlerin çıkmasıyla birlikte araçların hasar tespit işlemleri bilgisayar arıza tespit cihazları ile sağlanmaktadır. Bu işlemler araçta oluşan hasarın ayrıntılı ve doğru olarak belirlenmesini sağlamaktadır.

Servise giriş yapan araçlarda oluşmuş veya oluşabilecek hasarların bağlantılı sebepleri bu anlamda netlik kazanmaktadır. Cihazın bilgisayar destekli olması, doğru ve hızlı onarım sağlanması açısından son derece kolaylık sunmaktadır. Ancak bu cihazın bilgisayar destekli olması iki önemli durumu beraberinde getirmektedir. Bunlar;
 
Motor bilgisayarlı arıza tespit cihazının yeni bir ürün olması gerekir. 
Cihazdaki yazılımının orijinal bir sürüm olmasına dikkat edilmelidir. 
 
Servis, bu iki noktaya dikkat etmelidir. Çünkü net ve doğru sonuç için bu adımlara dikkat edilmesi gerekir. 
 

Arıza Teşhis Kontrolü Faydası

Arıza teşhis kontrolü sayesinde araçların her hangi bir bölümünün de meydana gelen sorunların tespit edilmesi sağlanmaktadır. Akü, motor, elektrik bağlantıları ve aydınlatma gibi bölümlerde yaşanan sorunların bu cihazlar sayesinde arıza tespiti sağlanmaktadır. Bu hizmet, servis bünyesinde her araca verilen bir hizmettir. 
Araçta meydana gelen her hangi bir sorunun nereden kaynaklandığı ya da başka bir sorunu beraberinde getirmemesi için periyodik bakımlar düzenli aralıklar takip edilmesi gerekmektedir. Kağıthane motor yağ ve filtre değişim servisi olarak sizleri beklemekteyiz.
 

Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Motor arıza anında servis bilgisayar destekli cihazlar ile kontrol sağlamaktadır. Arızanın hangi aksandan çıktığı veya sebep olduğu ve uygulanacak onarım hizmetleri servis yetkilileri tarafından belirlenmektedir. Servise giriş yapan araçlar öncelikle bilgisayar destekli cihazlar ile taranmaktadır. Uzman yetkililer gerekli ölçüm ve kontrolleri sağladıktan sonra sorunun ne olduğu belirleyerek araç sahibine bilgi vermektedir. 
 
Araçta oluşmuş hasarın ne olduğu tespit edildikten sonra yapılması gereken diğer işlemler hakkında araç sahibine bilgi verilir. Bu esnada işlemlerin süresi, aracın serviste kaç gün kalacağı veya fiyatlarla ilgili net bilgiler tespitler sonrasında araç sahibine verilmektedir. Bu işlemlerden sonra aracın bakım ve onarım işlemlerine başlanmaktadır. Bilinmesi gerekir ki, araca her hangi bir bakım ve kontrol sağlanmadan servisin fiyat belirtmesi doğru değildir. Öncelik, aracın ayrıntılı ve düzgün bakımlarının sağlanmasıdır. Kağıthane motor bilgisayarlı arıza tespit servisi olarak araçlarınızın sorunları kolaylıkla tespit etmekteyiz.
 

İlgili Konular

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli sürüş, araç sahibinin ve diğer yolcuların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde kaza oranları günden güne artış göstermektedir.

Rehbere git

Kış lastiği gerekli midir?

Araçlar, zorlayıcı kış şartlarında oldukça yorulmaktadır. Bu yorgunluk özellikle lastiklerde kendini göstermektedir. Kışın olumsuz şartlarından etkilenmemek için araçlara kış lastiği takılmalıdır. Kış lastiği, bu anlamda çok önemlidir.

Rehbere git
Kış lastiği gerekli midir?
Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Arabaların ilk bakımı kaç km Olmalı?

Araçlarda belirli aralıklarla standart olarak yapılması gereken bakım periyotları oluşturulmuştur. Her marka aracın bakım periyotları birbirinden farklıdır. Ancak aracın marka modeli ne olursa olsun düzenli aralıklarla bakıma girmesi gerekmektedir. Araçların ilk bakımları genel anlamda ilk 15.000 km veya 20.000 km bir kendini göstermektedir.

Rehbere git

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git
Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?