Araç Tamir & Bakım

Araç Tamir & Bakım

Araç tamir ve bakım, bir araçta gerçekleşen arızanın tespit edilip sorunun giderilmesi ya da periyodik bakım dönemlerinde araca profesyonel testler uygulanarak bireylerin güvenli ve verimli bir sürüşe kavuşmaları sağlanır.

Dışarıdan basit bir yapıya sahip olduğu düşünülse de aslında durum tam tersidir. Bünyesinde barındırdığı karmaşık yapıların doğru analiz edilip sorunlara düzgün müdahale edilebilmesi için araçların muhakkak ki alanında uzman servislere götürülmesi gerekir.
Kullanım sırasında araçların en çok motor sistemleri tahrip olmaktadır. Düzenli bakım yaptırılmasının en çok önem arz eden kısmı burasıdır. Otomobil tamir ve bakım işlemleri aksatılmadan yapılmış bir araçta performansın artacağı gibi aynı zamanda da sürüş güvenliği maksimum seviyeye çıkarılmış olur.
Oto tamir ve bakım sektöründe deneyimli teknisyenleri, en yeni teknolojik alt yapılı hizmet tesisleriyle ve  Kağıthane Oto Servis hizmetleriyle Elmas Oto Bosch Car Servisi, sizlere en güvenilir hizmeti sağlamaktadır. 
 

Periyodik Araç Bakımı Nedir?

Sürüş sırasında araç sahiplerinin güvenliği son derece önemlidir. Aynı zamanda trafikteki diğer araç sürücülerinin de güvenliği, kendi araçlarınızın güvenliği ile doğru orantılıdır. Araç üreticilerinin belirlediği aralıklar ile motorlu taşıtlar servislere götürülerek, aracın genelini oluşturan tüm sistemler kontrol edilir ve eskiyen parçalar yenilileriyle değiştirilir. Bu işleme periyodik araç tamir ve bakım işlemi denmektedir.
Periyodik bakım işlemi için belirlenen süre genellikle 1 yıl olarak gösterilmiştir. Yoğun araç kullanımı yapan sürücüler içinse bu süre 10.000 – 15.000 – 20.000 – 30.000 gibi kilometre birimine bölünmüştür. Bu zaman dilimlerinde araçlar servislere alınarak tüm aksanları incelenir. Kağıthane araç bakım ve onarım işlemleriniz için oto tamir ve araç onarım işlemleriniz için anında randevu alarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Araç Tamir ve Bakımın Önemi

Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan otomobillerin bakım işlemine tabi tutulması oldukça önemli bir husustur. Sürücülerin bu önemi iyi kavraması hem kendi güvenlikleri hem de başkalarının güvenliği için gerekli bir işlemdir. Oto tamir ve bakımın sürücüler üzerindeki önemi şunlardır:
 
Motor performansı arttırılır.
Yakıt tasarrufu sağlanır.
Parça ömrünü uzatır.
Sürüş güvenliğini arttırır.
Uzun vadede yaşanabilecek maliyetlere karşı önlem alınır.
 
Elmas Oto Firması son teknolojiye sahip donanımları ve deneyimli kadroları ile aracınızda oluşabilecek her türlü sorunu gidermeye devam etmektedir.

İlgili Konular

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli sürüş, araç sahibinin ve diğer yolcuların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde kaza oranları günden güne artış göstermektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?
Kış lastiği gerekli midir?

Kış lastiği gerekli midir?

Araçlar, zorlayıcı kış şartlarında oldukça yorulmaktadır. Bu yorgunluk özellikle lastiklerde kendini göstermektedir. Kışın olumsuz şartlarından etkilenmemek için araçlara kış lastiği takılmalıdır. Kış lastiği, bu anlamda çok önemlidir.

Rehbere git

Lastik neden parçalanır?

Lastik parçalanması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genel anlamda, fabrika verilerinin vermiş olduğu basınçtan daha düşük bir basınç söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sonucunda lastikte yarılmalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Rehbere git
Lastik neden parçalanır?