Araç Tamir & Bakım

Araç Tamir & Bakım

Araç tamir ve bakım, bir araçta gerçekleşen arızanın tespit edilip sorunun giderilmesi ya da periyodik bakım dönemlerinde araca profesyonel testler uygulanarak bireylerin güvenli ve verimli bir sürüşe kavuşmaları sağlanır.

Dışarıdan basit bir yapıya sahip olduğu düşünülse de aslında durum tam tersidir. Bünyesinde barındırdığı karmaşık yapıların doğru analiz edilip sorunlara düzgün müdahale edilebilmesi için araçların muhakkak ki alanında uzman servislere götürülmesi gerekir.
Kullanım sırasında araçların en çok motor sistemleri tahrip olmaktadır. Düzenli bakım yaptırılmasının en çok önem arz eden kısmı burasıdır. Otomobil tamir ve bakım işlemleri aksatılmadan yapılmış bir araçta performansın artacağı gibi aynı zamanda da sürüş güvenliği maksimum seviyeye çıkarılmış olur.
Oto tamir ve bakım sektöründe deneyimli teknisyenleri, en yeni teknolojik alt yapılı hizmet tesisleriyle ve  Kağıthane Oto Servis hizmetleriyle Elmas Oto Bosch Car Servisi, sizlere en güvenilir hizmeti sağlamaktadır. 
 

Periyodik Araç Bakımı Nedir?

Sürüş sırasında araç sahiplerinin güvenliği son derece önemlidir. Aynı zamanda trafikteki diğer araç sürücülerinin de güvenliği, kendi araçlarınızın güvenliği ile doğru orantılıdır. Araç üreticilerinin belirlediği aralıklar ile motorlu taşıtlar servislere götürülerek, aracın genelini oluşturan tüm sistemler kontrol edilir ve eskiyen parçalar yenilileriyle değiştirilir. Bu işleme periyodik araç tamir ve bakım işlemi denmektedir.
Periyodik bakım işlemi için belirlenen süre genellikle 1 yıl olarak gösterilmiştir. Yoğun araç kullanımı yapan sürücüler içinse bu süre 10.000 – 15.000 – 20.000 – 30.000 gibi kilometre birimine bölünmüştür. Bu zaman dilimlerinde araçlar servislere alınarak tüm aksanları incelenir. Kağıthane araç bakım ve onarım işlemleriniz için oto tamir ve araç onarım işlemleriniz için anında randevu alarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Araç Tamir ve Bakımın Önemi

Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan otomobillerin bakım işlemine tabi tutulması oldukça önemli bir husustur. Sürücülerin bu önemi iyi kavraması hem kendi güvenlikleri hem de başkalarının güvenliği için gerekli bir işlemdir. Oto tamir ve bakımın sürücüler üzerindeki önemi şunlardır:
 
Motor performansı arttırılır.
Yakıt tasarrufu sağlanır.
Parça ömrünü uzatır.
Sürüş güvenliğini arttırır.
Uzun vadede yaşanabilecek maliyetlere karşı önlem alınır.
 
Elmas Oto Firması son teknolojiye sahip donanımları ve deneyimli kadroları ile aracınızda oluşabilecek her türlü sorunu gidermeye devam etmektedir.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Tamiri

Kusurlu Amortisör Tamiri

Amortisör arızaları, farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Ancak sebep ne olursa olsun, bu durumun riskli olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu sebepler ise aşağıda verildiği gibidir. 1. Amortisör bağlantı uçlarında yaşanan sorunlar 2. Amortisör bağlantıları arızaları 3. Amortisör yağ kaçağı 4. Amortisör gövde hasarı 5. Amortisör piston mili paslanması 6. Amortisör kitlenmesi Yukarıdaki sorunlar amortisörün "kusurlu" olmasına neden olmaktadır. Kusurlu amortisörlere onarım yapılmazsa sadece kendi bulunduğu bölümü değil diğer bölümlerinden de olumsuz anlamda etkil...

Rehbere git

Otomatik Şanzımancı

Uzun süredir sektör içerisinde hizmet sağlayan otomatik şanzımancı otomatik şanzıman tamiri ve bakımı konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Otomatik şanzıman tamiri yapan sayılı işletme içerisinde yer almaktayız.

Rehbere git
Otomatik Şanzımancı
Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji Arızaları Nasıl Anlaşılır? Eskimiş Buji Belirtileri Nelerdir?

Buji, motorun çalışması için gerekli en önemli aksanlardan biridir. Bu aksanda oluşan her hangi bir arıza aracın tüm aksanlarını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Güvenli sürüş, araç sahibinin ve diğer yolcuların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde kaza oranları günden güne artış göstermektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Araçta Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?